Podľa značky

Facebook

Montáž tajných vypínačov

Montáž tajných vypínačov a elektronických systémov (napr. Igla, Cobra) ako ochrana proti krádeži vozidla. 

"Tajným vypínačom" je blokovaný obvod vo vozidle (napr. palivové čerpadlo alebo štartér) a tým je pre zlodeja zkomplikovaná  možnosť odcudzenia vozidla.

Vynikajúci je tiež ruský systém IGLA, hlavne kôli jeho miniatúrnym rozmerom, a tým je vlastne nemožné odstavenie Igly, čo nebýva štandardom pri väčšine klasických alarmov. Je možné vybrať si až z troch možných typov autorizácie a to buď sekvenciou ľubovolnej kombinácie originálnych tlačidiel napríklad na volante (sekvenciu si zvolí sám majiteľ vozidla), telefónom cez bluetooth (viazaný na IMEI telefónu) alebo externou kartou.

Tento spôsob autorizácie je veľmi pohodlný,  nie je treba v aute absolútne nič rozoberať, dopĺňať tlačidlá a podobne.

Bonusom pri Igle je tiež možnosť pri niektorých typoch vozidiel napr. deaktivácia otravného štart-stop systému alebo komfortného doťahu okien po zamknutí vozidla.

 

Digitálny imobilizér IGLA je unikátne zariadenie novej generácie vyvinuté na ochranu auta pred krádežou. Obsahuje softvér s potrebnými algoritmami na inteligentné blokovanie motora v rôznych typoch vozidiel. Na znemožnenie neautorizovaného pohybu vozidla generuje zariadenie digitálny signál, ktorý dokáže zablokovať riadiace súčasti vozidla.

Na rozdiel od klasických imobilizérov, kde sa blokovanie motora prevádza prerušením jednotlivých obvodov (prestrihnutím príslušnej kabeláže), digitálny imobilizér IGLA dokáže cielene blokovať komunikáciu na zbernici CANBUS, prostredníctvom ktorej medzi sebou komunikujú jednotlivé riadiace jednotky. Zariadenie funguje ako firewall na zbernici CANBUS, ktorý filtruje vybranú komunikáciu medzi riadiacimi jednotkami vo vozidle. Tento inovatívny spôsob blokovania motora je vhodný najmä pre nové modely vozidiel, ktoré sú vybavené komplikovanými elektronickými systémami.